Hakkımda

 

Grafik tasarımlarımı Photoshop ve Illustrator ile yapıyorum. Web tasarımlarımı Photoshop ve Fireworks ile yapıyorum. PrintMyPlanner.com'daki takvim tasarımlarımı ise InnDesign ile yapıyorum. 3D tasarımları 3D Studio Max ile yapıyorum. Render'ları ise Vray ile yapıyorum. Flash eklentilerinden hiç hoşlanmıyorum.

Veri tabanı olarak MSSQL kullanıyorum. Hala ASP ile yazıyorum. ASP.Net ve Visual C# öğrenmeye çalışıyorum. Yıllardan beri Dreamweaver ile yazdığım sayfaları, şimdilerde Microsoft Expression Web 4 ile yazıyorum. Microsoft WebMatrix ile görüyorum.

İşlevsellik ile tasarım çakıştığında, tasarım tarafını tercih ediyorum.

Web sayfalarında 960 grid sistemi kullanıyorum.

Windows 8 ile beraber Segoe UI font'una dönüyorum. Özellikle Light ve italik şeklini çok seviyorum. Modası geçene kadar bir kaç yıl kullanmayı düşünüyorum.

İnternet'te kim neler yapıyor, neler tasarlıyor diye çok merak ediyorum ve sürekli geziniyorum. Dribbble ve Twitter'ı sürekli takip ediyorum. Pinterest'te gezinmeyi çok seviyorum. Boş vakit öldüren facebook'dan olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum. Gezinirken bulduğum güzel tasarımları, enteresan kaynakları ve fikirleri blog.ibergrafik.com sayfalarımda paylaşıyorum.

Kimyager'im. Web ve grafik tasarım en büyük hobim. Tekirdağ'da oturuyorum.
Ayşe'nin eşi, Şevval, Ece ve Fatih Emir'in babasıyım.

İbrahim Erdoğan